Fakty Ostrowskie TV

Reklama

UROKI PATRONATU

To zawsze wyjątkowo miła okoliczność, kiedy działania objęte naszym medialnym patronatem okazują się trafione, społecznie użyteczne i na dodatek docenione. Tak zdarzyło się niedawno w przypadku współpracujących z nami dziewcząt reprezentujących grupę projektową Pokoloruj duszę książką. Przypomnijmy, że w ramach ogólnopolskiej akcji Zwolnieni z teorii zapewniały dzieciom z ostrowskich przedszkoli żywy kontakt z literaturą. Nie tylko czytały im wybrane przez siebie książki, ale również organizowały związane z ich treścią multidyscyplinarne zajęcia. Finałem przedsięwzięcia były warsztaty bajkowe w przedszkolu Smerfiki, z których fotorelację zamieściliśmy w pierwszym z kwietniowych numerów magazynu.


Cały projekt został wyjątkowo wysoko oceniony. Dziewczyny okazały się nie tylko najlepsze w mieście, ale również trafiły do ścisłej czołówki grup z Wielkopolski, wśród których zajęły piąte miejsce. Swój sukces świętowały w Warszawie, gdzie odbyła się gala podsumowująca wielomiesięczną pracę rozsianych po Polsce zespołów.

Dla nas jednak ważniejszym od laurów i wyróżnień jest fakt, iż mimo oficjalnego zakończenia olimpiady, ostrowskie dziewczęta działają nadal, dowodząc w ten sposób, że ich zaangażowanie było uczciwe i autentyczne, a nie doraźne i koniunkturalne. Zostaliśmy właśnie zaproszeni na kolejne odsłony tego (już nieoficjalnego) przedsięwzięcia, a relację znaleźć będzie można niebawem na łamach "Faktów Ostrowskich" oraz na naszej stronie internetowej.

Gratulując raz jeszcze całemu zespołowi, przypomnijmy, że w jego skład wchodzą: Wiktoria Połetek, Monika Hankiewicz, Sylwia Kaczmarek, Gabriela Rzekiecka oraz Gabriela Łoś.

 

TG

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.