Fakty Ostrowskie TV

Reklama

AUTORZY "FIKCJI W FAKTACH" NA WSPÓLNYM SPOTKANIU

Mimo że autorzy publikujący swe opowiadania w "Faktach Ostrowskich" to twórcy w pełni niezależni (podobnie jak sama gazeta), robią niekiedy wrażenie uzależnionych od siebie wzajem. Uzależnienie to o tyle niebezpieczne, że powoduje nagły przyrost tekstów, których nasz magazyn nie jest w stanie wydrukować, a na dodatek wskrzeszona zostaje przy tej okazji zapomniana już tradycja nieoficjalnych wieczorów literackich, na których wszystko zdarzyć się może, choćby dlatego właśnie, że nieoficjalnie.

 

Grupa skupiona pod szyldem VARI Ata Pod Latającą Rybą, bo o nich tu mowa, to w Ostrowie zjawisko na tyle osobliwe, że aż niepokojące. Przy pierwszym zetknięciu budzi zdziwienie, ironiczne komentarze, a nawet uśmiech politowania. Dopiero po czasie przekonujemy się, że w tym szaleństwie (na szczęście) jest metoda, która porządkuje twórczy entuzjazm i zaszczepia w nim potrzebę artystycznego rozwoju.

 

"Fakty Ostrowskie" przyglądają się zjawisku z zaciekawieniem i chętnie udostępniają swe łamy, dzięki czemu mogą uczestniczyć w tych dość nietypowych spotkaniach. Niestety bliższe relacjonowanie ich byłoby z naszej strony grubym nietaktem, nadającym całemu zdarzeniu cień lub nawet pozór oficjalności.

Na zdjęciu grupa w pełnym składzie (od lewej: Włodzimierz Wielgosz, Ata Mi, Agnieszka Cieślak i Karol Walerowicz) podczas ostatniego prywatnego zlotu z 20. Grudnia 2015 r. (pod bardzo dyskretnym patronatem "Faktów Ostrowskich")

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.