Fakty Ostrowskie TV

Reklama

PUCHATKOWY KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

W Filii nr 7 podsumowano konkurs czytelniczy "Kubuś Puchatek i jego przyjaciele". Mali uczestnicy z niecierpliwością i podekscytowaniem oczekiwali na rozstrzygnięcie i ogłoszenie werdyktu. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczyło wypełnić formularz z pytaniami i zadaniami w godzinach otwarcia biblioteki. Gotowe prace można było składać od 19 grudnia do 18 stycznia. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe -  dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Wzięły w nim udział 42 osoby. Maksymalną ilość punktów uzyskało 26 uczestników. Spośród nich, drogą losowania, wyłoniono zwycięzców, którzy odebrali cztery nagrody główne. Wśród laureatów znaleźli się: Seweryn Kotyza, Wiktoria Zielinska (kategoria: dzieci w wieku przedszkolnym), Laura Binkowska i Kamil Kurkiewicz (kategoria: klasy I-III). Nagrody książkowe otrzymały także wszystkie dzieci z maksymalną ilością punktów. Każdemu z uczestników wręczono pamiątkowy dyplom, zakładkę do książek i nagrody pocieszenia - balony.

Tematem przewodnim konkursu był oczywiście Kubuś Puchatek - główny bohater książek Alana Aleksandra Milne'a Kubuś Puchatek i Chatka Puchatka. Mali czytelnicy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością przygód słynnego misia i jego przyjaciół. Zadaniem przedszkolaków było odgadnięcie imion i narysowanie ulubionych smakołyków każdej z postaci. Zdecydowana większość najmłodszych wielbicieli Puchatka znakomicie poradziła sobie z tym poleceniem. Piosenki śpiewane przez bohatera, jego ulubiony przysmak, imię właściciela misia - to tylko niektóre z pytań, jakie znalazły się w krzyżówce dla starszych dzieci, sprawdzającej wiedzę z Kubusiowych przygód. Tutaj również młodzi uczestnicy w przeważającej większości udzielali prawidłowych odpowiedzi, udowadniając tym samym, że są prawdziwymi miłośnikami Puchatkowych opowieści.

Konkurs miał na celu przede wszystkim rozbudzanie zainteresowań czytelniczych u dzieci i zachęcenie do zapoznania się z twórczością A. A. Milne'a.

 

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.