Fakty Ostrowskie TV

Reklama

ZREMIKSOWANA POLKA

Koncertem w Starej Przepompowni w Ostrowie rozpoczął swoją europejską trasę promującą album "Polka Remixed" kwintet Wojtka Mazolewskiego. Muzycy zagrali w minioną sobotę w wypełnionym po brzegi klubie. Publiczność usłyszała improwizowane wykonania utworów z płyt "Polka" i "Polka Remixed". Przypomnijmy, że zaledwie miesiąc temu na tej samej scenie muzyk wystąpił ze swoim sztandarowym zespołem Pink Freud. Formacja zaprezentowała wówczas materiał inspirowany twórczością manchesterskiego duetu Autechre, który w latach 90. zrewolucjonizował muzykę elektroniczną. Jazz w post-punkowowej odsłonie w połączeniu z rockową ekspresją i energią zelektryzował publiczność. Równie inspirująco było w sobotni wieczór. Artysta pokazał swoje kolejne muzyczne oblicze, przedstawiając utwory z dwóch ostatnich płyt WMQ, którego jest założycielem i liderem. "Polka Remixed"  to reinterpretacja doskonale znanych  kawałków z albumu "Polka", który w Polsce uzyskał status Złotej Płyty. Alternatywny jazz i prawdziwy gatunkowy przekrój: od hip hopu po disco, będący owocem współpracy i muzycznych spotkań Mazolewskiego z najbardziej interesującymi polskimi artystami.

Obydwa koncerty tylko potwierdziły, że każde przedsięwzięcie sygnowane nazwiskiem basisty i kompozytora to gwarancja niepowtarzalnych wrażeń, zaskakujących muzycznych podróży, niebanalnych dźwięków oraz niczym nieograniczonej muzycznej wyobraźni. Także i tym razem artysta ze swoją ekipą urzekł i porwał słuchaczy nowatorskim i niekonwencjonalnym podejściem do gatunku, nieskrępowaną zabawą muzyką, wielką pasję i radością płynącą z grania  - bijącą wprost ze sceny. Łączenie jazzowej tradycji z nowoczesnością, lekkość i świeżość w mieszaniu rozmaitych stylów muzycznych - to już znaki rozpoznawcze każdego jego projektu.  Zaś sam muzyk to jedna z najbardziej oryginalnych i interesujących postaci na polskiej scenie jazzowej z energią i charyzmą godną gwiazdy rocka.

Sobotni wieczór i noc zdecydowanie upłynęły pod znakiem jazzu. Na aferparty z Osterdam Records z solidną dawkę elektronicznych brzmień w klimacie jazzu funky i house zaprosił Loverdozed, czyli Mariusz Czelny.

Koncertowy rozkład jazdy "Polka Remixed" obejmuje 10 występów. Warto dodać, że koncert w Ostrowie zainaugurował międzynarodowa trasę, na której z polskich miast znalazły się także: Białystok, Opole Lubelskie, Wrocław i Opole. Materiał z płyt usłyszy również publiczność na Litwie, Białorusi, Słowacji, Węgrzech i w Rumunii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BM

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.