Fakty Ostrowskie TV

Reklama

MDK NA PODIUM W ITALII

Liczne nagrody specjalne, pierwsze miejsca i wyróżnienia zdobyła reprezentacja Młodzieżowego Domu Kultury podczas IX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca "Orfeusz w Italii 2016". Dziewczęta ze studia Wokalnego Art-Musica i grupy baletowej Fantazja otrzymały najwyższe noty w swoich kategoriach.

Festiwal odbył się w dniach 8-14 września w weneckim Lido di Jesolo we Włoszech. Wzięło w nim udział w sumie 500 uczestników. To jedna z trzech imprez organizowanych przez bułgarską organizację sztuki Art Center Karnolsky pod patronatem wiceprezydent Bułgarii Margarity Popowej. Występy wokalistów i tancerzy oceniało 8-osobowe międzynarodowe jury.

Młodzieżowy Dom Kultury reprezentowały uczestniczki zajęć grupy Studia Wokalnego Art-Musica pod kierunkiem Ewy Borowicz-Kasznickiej oraz grupy baletowej Fantazja prowadzonej przez Bernadettę Matysiak. Zarówno dla wokalistek, jak i tancerek nie był to pierwszy festiwal zagraniczny. W ubiegłych latach dziewczęta brały już udział w przeglądach we Włoszech, w Bułgarii, w Grecji, na Malcie czy w Niemczech. Dla wielu był to jednak pierwszy zagraniczny udział w tak prestiżowej imprezie.

Przygotowania wokalistek trwały kilka miesięcy. Obejmowały dobór repertuaru, ćwiczenia warsztatu wokalnego, ruch sceniczny oraz dobór kostiumów. Dziewczęta wzięły także udział w warsztatach teatralnych, które pomogły im w pokonywaniu tremy i prezentacji na scenie. Występy i umiejętności młodych artystek zostały bardzo wysoko ocenione. Nagrody specjalne i wyróżnienia otrzymały: Maria Prajzner - nagroda specjalna w postaci zaproszenia na międzynarodowy festiwal do Portugalii, Agata Strzelec - za najbardziej ekspresyjne wykonanie, Iga Kasprzak - za najlepszy głos Wenecji. Trzecie miejsce zdobyły: Oliwia Łukomska, Julia Banasiak - za najlepszy głos Adriatyku, nagrodę specjalną oraz zaproszenie na międzynarodowy festiwal na Malcie - Nikola Bielecka, Wiktoria Prajzner, Julianna Ashaolu oraz nagrodę specjalną - za najlepszą interpretację i wykonanie standardów jazzowych. Miejsce drugie wywalczyły: Gabriela Grzyb oraz nagrodę specjalną w postaci zaproszenia na międzynarodowy festiwal na Malcie - Anna Klah.

Pierwsze doświadczenia z międzynarodową rywalizacją mają już za sobą także tancerki z Młodzieżowego Domu Kultury. Mimo wysokiego poziomu reprezentantek Bułgarii, Rumunii, Hiszpanii, Włoch, Ukrainy, Litwy, Malty, Szwecji, Finlandii i Gruzji, nasze baletnice poradziły sobie znakomicie.

Nagrodę specjalną z wyróżnieniem otrzymały: Zofia Latuszek (solo), Julia Brajer (solo), Anna Dura i Sandra Skrzypek (duet), Grupa Baletowa Fantazja (młodsza). Trzecie miejsce wywalczyły: Martyna Sokołowska (solo), Step Amerykański (grupa starsza). Drugie miejsce na podium zdobyły: Zuzanna Świątek (solo) oraz Maria Sobczak (solo). Na najwyższym stopniu stanęły: Martyna Sobieraj i Martyna Sokołowska (duet), Martyna Sobieraj (solo).

W trakcie pobytu we Włoszech był także czas na wypoczynek nad morzem i poznawanie uroków Wenecji.

 

BM, wsp.

 

 

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.