Fakty Ostrowskie TV

Reklama

SUKCES W BARCELONIE

Grupa akrobatyczno-baletowa Gwiazda z najwyższymi laurami na międzynarodowym konkursie Barcelona Dance Grand Prix Europe 2016 roku. Po raz kolejny dziewczęta wróciły z prestiżowej tanecznej imprezy z workiem medali, zdobywając najwyższe miejsca w swoich kategoriach. Impreza odbyła się w ostatnich tygodniach czerwca. Ostrowskie tancerki opanowały podium - wywalczyły I miejsce w kategorii pedagogy - za prezentacje taneczne wszystkich dziewczynek w wieku do 11 lat, I miejsce w kategorii modern - za choreografie taneczne w przedziale wiekowym 12-16 lat, II miejsce w kategorii folk - dla grupy najstarszej, powyżej 16 lat, III miejsce za wszystkie prezentacje taneczne w kategorii jazz. Po śmierci Aliny Janikowskiej zespół prowadzony jest przez Patrycję Stenderę. Było to pierwsze tak duże międzynarodowe taneczne wydarzenie, do którego przygotowało grupę nowe kierownictwo.

Podczas konkursu wystąpiły grupy taneczne z całego świata: Japonii, Singapuru, Indii, Włoch, Słowacji, USA, RPA, Grecji, Finlandii oraz Polski - reprezentowana przez ostrowską Gwiazdę. Przedstawiono w sumie 128 choreografii, zatańczonych przez 540 tancerzy. Zaprezentowano układy taneczne w najróżniejszych stylach, często bardzo egzotycznych.

W trakcie pobytu na Costa Brava był także czas na odpoczynek, zabawę i integrację. Tancerki zwiedziły Barcelonę i podziwiały jej najsłynniejsze zabytki, odpoczywały na plaży w znanym kurorcie Lloret de Mar, wzięły również udział w spotkaniu integracyjnym i wspólnych prezentacjach tanecznych w hiszpańskiej szkole Dance It, w Vilanova i la Geltru.

Młode tancerki zostały przygotowane do konkursu przez instruktorki i choreografki: Patrycję Stenderę - nową kierownik zespołu oraz Weronikę Pilarczyk i Agatę Kupczyk.

 

 

 BM 

 

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.