Fakty Ostrowskie TV

Reklama

OSTROWSKI BIG BAND WŚRÓD NAJLEPSZYCH

Kolejny spory sukces ma na swoim koncie Big Band Powiatu Ostrowskiego. Zespół zajął trzecie miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr i Big Bandów w czeskim Decinie. 27. edycja muzycznego wydarzenia odbywała się w dniach 17-19 czerwca. Grupa pod kierunkiem Roberta Matuszewskiego startowała w kategorii big bandów profesjonalnych (muzycy powyżej 25 lat), w której zaprezentowało się łącznie 14 orkiestr z Czech, Węgier, Słowacji, Polski i Niemiec. Przedstawiła program, na który złożyły się utwory swingowe w stylu lat 30. i 40. Sukces muzyków cieszy tym bardziej, że konkurencja była bardzo duża. Większość członków pozostałych zespołów stanowili bowiem muzycy akademii muzycznych m. in. z Pragi, Brna i innych ośrodków.

Z Big Bandem zaśpiewała utalentowana ostrowska wokalistka Monika Walczak, która wykonała standard jazzowy The Lady is a tramp. Podczas występu zaprezentowali się soliści grupy: Olof Knochenhauer (puzon), Norbert Wardawy (trąbka), Marek Nowakowski (fortepian) i Łukasz Nowicki (saksofon tenorowy).

Zespół jest kulturalną wizytówką Ostrowa i jednym z najlepszych big bandów w Polsce. Orkiestra powstała w 2001 roku z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Ostrowie. W jej składzie znaleźli się muzycy - absolwenci Młodzieżowej Orkiestry Dętej ZST ZAP, uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Muzycznych oraz filharmonicy kaliscy.Podczas ponad 10 lat działalności formacja zdobyła liczne prestiżowe nagrody na konkursach i przeglądach w kraju i w Europie. Na swoim koncie ma udział w wielu projektach muzycznych. Muzycy współpracowali  z takimi  osobistościami polskiego i światowego jazzu jak m. in.: Zbigniew Namysłowski, Barbara Dennerlein, Lora Szafran, Old Timers, Krystyna Prońko czy Grzybowski Band. W 2014 r. zespół wydał swoją debiutancką płytę zatytułowaną Sample. 

BM

 

 

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.