Fakty Ostrowskie TV

Reklama

FINAŁ Z PUCHATKIEM

Niestrudzona grupa dziewcząt działająca pod szyldem Pokoloruj duszę książką zakończyła rok swoich działań kolejnym mocnym akcentem. W zaprzyjaźnionym przedszkolu "Smerfiki" przeprowadziły drugie już w tym roku szkolnym warsztaty bajkowe. Tym razem jednak centralnym punktem programu była klasyczna opowieść o Kubusiu Puchatku, która dotąd towarzyszyła przedszkolakom głównie w postaci kreskówek lub maskotek.

Powszechnie wiadomo, że mówimy w tym wypadku o książce częściowo tylko pomyślanej jako powieść dla dzieci, Ta historia towarzyszy nam przecież przez całe życie, odkrywając na kolejnych jego etapach coraz głębsze warstwy znaczeniowe. Stąd tak ważne, aby już od najmłodszych lat oswajać się z tą niezwykłą opowieścią. Jak żadna inna pozwala ona utrwalić i podtrzymać w nas zdolność do permanentnego dziwienia się światu, wzmaga dziecięcą pasję odkrywania i potrzebę zadawania pytań, na które odpowiedzi ponownie potęgują zdziwienie.

Tych prawd uczestniczy warsztatów nie są jeszcze świadomi, ale intuicyjnie lgnął do historii Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. A co w tym wypadku równie ważne, z jednakowym entuzjazmem witają prowadzące warsztaty dziewczęta. Wiktoria Połetek, Monika Hankiewicz, Sylwia Kaczmarek, Gabriela Rzekiecka oraz Gabriela Łoś zgodnie zapewniają, że kolejny rok szkolny zaowocuje nowymi działaniami i pomysłami, a "Fakty Ostrowskie" z radością i dumą roztoczą nad nimi ponownie patronat medialny.

Ze swej strony dziękujemy za tegoroczną współpracę, gratulujemy osiągniętych wyników, a przede wszystkim okazywanej na każdym kroku sympatii dzieci, które być może gdzieś podświadomie czują, jak ważne są dla nich te spotkania. Dziękujemy również pani Darii August, której otwartość na współpracę oraz olbrzymia życzliwość sprawiają, że dziewczyny w jej przedszkolu pracują z pełną swobodą i niezakłóconym entuzjazmem. Ufamy, że wrześniowa odsłona projektu okaże się równie radosna i efektowna.

 TG

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.