Fakty Ostrowskie TV

Reklama

MIŁOŚCI MUZYCZNE ODSŁONY

Przy wypełnionej po brzegi widowni, w Ostrowskim Centrum Kultury odbył się walentynkowy koncert Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej z udziałem zaproszonych solistów. Romantyczny nastrój tego wieczoru połączony był również z dużą dawką swobodnego żartu i lekkiego dowcipu. Imprezę poprowadził -  z humorem i swadą  - Cezary Janiszewski. Program koncertu obejmował zarówno znane i lubiane arie, jak też znakomicie wpisujące się w walentynkowy nastrój przeboje muzyki rozrywkowej.

 

Muzycy zaproponowali lekki, ale i wirtuozowski wstęp: Moonlight Serenadę  G. Millera z partią solową na klarnecie Michała Spławskiego, Czardasz V. Montiego z partią solową na puzonie w wykonaniu Romana Kowalczyka i utwór będący rozwinięciem tytułu wieczoru - czyli Amor, Amor w wersji instrumentalnej.

W drugiej części koncertu przed publicznością wystąpiła uznana sopranistka Elżbieta Nowotarska-Leśniak. Ze sceny popłynęły dźwięki ballady Over the Rainbow z Czarnoksiężnika z Oz w wersji sopranowej.Utwór, który stał się już klasykiem, zarówno w wykonaniu instrumentalnym, jak i wokalnym.

Następnie zabrzmiał żywiołowy Czardasz Ilony z operetki Cygańska miłość F. Lehára z partią skrzypiec poprowadzoną przez skrzypaczkę Romualdę Błoch. Później było nieco spokojniej - melomani usłyszeli arię, standard muzyki popularnej, a także jazzowej - Summertime. Piękna kompozycja George'a Gershwina z 1935 roku, nieprzerwanie obecna na scenach, w dziesiątkach tysięcy nagrań i wykonań koncertowych w rozmaitych aranżacjach. Tutaj również zabrzmiała w wersji sopranowej.

W kolejnej odsłonie koncertu znalazły się takie utwory jak : Buona Sera, Serenata Sentimentale E. Toselliego, I Remember Clifford B. Golsona - tren jazzowy na saksofon tenorowy, tym razem z partią solową na trąbce w wykonaniu Norberta Wardawego. Następnie ze sceny popłynęły dźwięki I just called to say I love you w wersji instrumentalnej, z partią solową na saksofonie w wykonaniu Małgorzaty Bachorz.

Miłym gestem ze strony muzyków i szefa Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej były podziękowania dla Jerzego Wojtaszka, wieloletniego dyrygenta Chóru Nauczycielskiego, z którym orkiestra wielokrotnie współpracowała, spotykając się przy wspólnym muzykowaniu. Jak przyznali dyrygenci obydwóch zespołów - współpraca ta zawsze była bardzo owocna i przebiegała w bardzo miłej i przyjacielskiej atmosferze.

Orkiestra pod kierunkiem Mariana Sikorskiego bisowała kilka razy. Publiczności udzielił się bowiem ciepły i miły nastrój tego muzycznego  wieczoru, wypełnionego najbardziej znanymi i lubianymi melodiami z całego świata. Na finałzespół wykonał chyba jedną z najpopularniejszych kompozycji o tematyce miłosnej, czyli Love Story ze słynnego melodramatu o tym samym tytule. Jego piękna aranżacja pozostawiła zgromadzoną na Dużej Scenie publiczność w świątecznym, walentynkowym klimacie.

 

Barbara Matuszczak    

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.