Fakty Ostrowskie TV

Reklama

SOLIDNA PORCJA DŻEMU

 

Mogą tylko żałować wszyscy ci, którzy w sobotni wieczór nie pojawili się na Bluesowych Andrzejkach z zespołem Dżem. Niekończące się bisy, tańcząca publika, cudowna atmosfera oraz wiele ciepła i szczerych emocji - tak w skrócie można opisać rewelacyjny koncert, jaki zafundowała słuchaczom legenda polskiej sceny blues-rockowej. Pomimo niemal trzygodzinnego ciągłego grania, publiczność długo nie dawała zejść ze sceny muzykom. Zespół z Maciejem Balcarem na czele kolejny raz pokazał, że  nigdy nie pozostawia niedosytu.

 Maciek często dawał odczuć słuchaczom, że gra u siebie. Radość i energia z tego grania płynęły wprost ze sceny na publiczność, która oddawała je wokaliście ze zdwojoną siłą.  Żywiołowo reagowała na każdy kolejny przebój zespołu - a jak wiadomo - tych Dżem ma w swoim repertuarze naprawdę sporo.  Klasyczne hity muzycy zgrabnie przeplatali utworami z dwóch ostatnich płyt, które świetnie z nimi współgrały. Niebywały entuzjazm wzbudziły oczywiście przeboje, których po prostu zabraknąć nie mogło - W życiu piękne są tylko chwile, Lunatycy, Czerwony jak cegła, Harely mój, Autsajder, Whisky, czy Prokurator i ja.  Na finał muzycy zostawili Wehikuł czasu i Sen o Victorii, chóralnie odśpiewane razem z publiką. Trzeba jednak zauważyć, że słuchacze bardzo emocjonalnie przyjmowali też nowsze utwory takie jak Do przodu, Partyzant, czy balladę Do kołyski.

 

Podczas koncertu nie dało się nie zauważyć, że dżemowa muzyka łączy pokolenia. Choć znaczną część słuchaczy stanowili 30- i 40-latkowie, to sporo było także młodzieży, a nawet kilkuletnich dzieci. Najmłodsi i nieco starsi fani doskonale się bawili, wspólnie szalejąc pod sceną. Wyjątkowe muzyczne wydarzenie przyciągnęło do Ostrowskiego Centrum Kultury nadkomplet publiczności. Warto tutaj dodać, że bilety rozeszły się w 24 godziny - zainteresowanie było więc ogromne i przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Ten znakomity wieczór wypełniony bluesem w najlepszym możliwym wydaniu, słuchacze mogli kontynuować do późnych godzin nocnych na Małej Scenie, podczas koncertu formacji Highway  oraz jam session.

  Barbara Matuszczak

 

 

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.