Fakty Ostrowskie TV

Reklama

GITAROWY REKORD W OBIEKTYWIE WYSŁANNIKA "FAKTÓW OSTROWSKICH"

 

 FOTORELACJA WIESŁAWA KACZMARKA

Wystarczyło mieć gitarę i umieć na niej zagrać 5 prostych akordów C, G, D, A, E, które składają się na Hey Joe Jimiego Hendrixa. Do rekordu liczyły się wszelkie odmiany instrumentu - akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne były również mandoliny, banjo i ukulele.

1 maja tuż po godz. 16.00 Wrocław stał się prawdziwą Europejską Stolicą Gitary, bijąc swój Rekord z 2014 roku dosłownie o 12 gitary, czyli jednocześnie nieśmiertelny przebój zagrało 7356 gitarzystów! Brawo!!!  Na scenie - razem z twórcą Thanks Jimi Festival, Leszkiem Cichońskim, który obchodzi w tym roku 25-lecie pracy edukacyjnej, zagrała ponad sześćdziesięcioosobowa plejada polskich gitarzystów i zaproszeni goście z zagranicy. Purple Rain upamiętniające Prince`a - także wybitnego gitarzystę - zaśpiewała wrocławska wokalistka Natalia Lubrano. W repertuarze Jimiego Hendrixa znakomicie odnalazł się Krzysztof Zalewski, a  w piosenkach Karin Stanek - Ania Rusowicz. W gronie gości znaleźli się również Al Di Meola oraz Scott Henderson.

Oprócz  rekordu, po raz pierwszy 300 gitarzystów stanęło w narysowanym konturze gitary i zapozowało do wspólnej fotografii. Inicjatorem akcji był fotoreporter Mieczysław Michalak.

O godzinie 16.30 ruszyły koncerty na Pergoli i Hali stulecia. Wystąpili: Status Quo, Within Temptation, Guano  Apes, DragonForce, i Dżem . Również dwa kolejne dni to święto muzyki z wykonawcami  tego formatu co choćby Lao Che, Mela Kotulek, Brodka, Kult, HEY, Kortez, Luxtorpeda, Pidżama Porno, Maria Peszek, Dawid Podsiadło, Coma i inni.

Do zobaczenia za rok!!!

 Wiesław Kaczmarek


Od lewej: Mieczysław Jurecki, Wiesław Kaczmarek i Roman Rogowiecki 

Wiesław Kaczmarek z zespołem Dragon Force

 

GWIAZDY FESTIWALU

 

Status Quo

Al Di Meola

Guano Apes

Dragon Force

Ania Rusowicz

Dżem

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.