Fakty Ostrowskie TV

Reklama

POKUSA ZWYKŁOŚCI (Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza)

Dość enigmatycznie i skromnie przedstawia się bohater nowej wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej, podobnie jak niewinnie i bezpretensjonalnie brzmi tytuł zapowiadanej ekspozycji: Zwykłe rzeczy. Ponieważ jednak artystom nigdy nie należy wierzyć na słowo, szczególnie gdy słowa te brzmią przesadnie skromnie, warto powiedzieć: sprawdzam i pojawić się 03 czerwca (w piątek) na wernisażu.

Należy przy tym dodać, że będziemy oglądali rzeźby twórcy, który ma już na swoim koncie kilka osiągnięć zupełnie niezwykłych, jak chociażby wykonanie autorskich odlewów rzeźb muz zdobiących budynek Opery Wrocławskiej czy tak szczególne wyróżnienia jak np. II miejsce w konkursie na opracowanie projektów 12 makiet dla niewidomych i słabowidzących na trasie Drogi Królewskiej w Krakowie.

W ostrowskiej galerii zobaczymy prace, które przy skali codziennych działań artysty wydają się wręcz kameralne, ale z pewnością dopełniają jego twórczy wizerunek. Zwykłe rzeczy, jak wiadomo, od zawsze stanowią dla sztuki pokusę i wyzwanie. Kryją w sobie zaproszenie do wniknięcia w ich ukrytą strukturę lub to, co Miron Białoszewski nazywał metaforycznie Mleczną Kroplą przedmiotu. Zwykłość zaciśnięta w rzeźbie kondensuje się do niezwykłego stężenia, które uświadamia odbiorcom, jaką mocą dysponuje  skupiona w dziele wizja rzeczywistości.

Otwarcie tradycyjnie już o godz. 19.00

TG

 

 

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.