Fakty Ostrowskie TV

Reklama

OFTeN 2016 - ZNAMY JURORÓW FESTIWALU

Skład jury Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych budzi nierzadko równie wielkie zainteresowanie jak lista wykonawców. Organizatorzy dbają o to, by do oceny spektakli zapraszać osoby z różnych obszarów aktywności scenicznej i okołoteatralnej. Gwarantuje to nie tylko docieranie się werdyktu w odpowiedniej emocjonalnej temperaturze, ale przede wszystkim pozwala na wszechstronne omówienie poszczególnych spektakli i wieloaspektowy dialog z twórcami oraz widownią.

W tym roku zespołowi jurorskiemu przewodniczyć będzie krakowska dramatopisarka i reżyserka Maria Spiss, która ma w swoim dorobku przedstawienia zrealizowane na deskach Narodowego Starego Teatru w Krakowie, Teatru Ateneum w Warszawie, a także na scenach Torunia, Olsztyna, Kielc, czy Gniezna. Jako dramaturg jest autorką ośmiu sztuk, wielokrotnie nagradzanych, tłumaczonych i publikowanych w ważnych antologiach.

W składzie jury znaleźli się również: aktorka Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hubnera w Warszawie, Katarzyna Maria Zielińska oraz związany z "Gazetą Wyborczą" krytyk teatralny, Mike Urbaniak.

Szczegółowe biogramy jurorów znaleźć można na oficjalnej stronie festiwalu  http://www.often.com.pl/ oraz na powiązanym z nią profilu na Facebooku.

TG

 

 

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.