Fakty Ostrowskie TV

Reklama

"FAKTY" W KRAINIE GITAR

Podobnie jak w minionych latach tysiące gitarzystów podejmie we Wrocławiu kolejną próbę pobicia własnego (ustanowionego w 2012 roku) rekordu Guinnessa. Tym razem do zagrania słynnego Hey Joe  Jimiego Hendrixa potrzebnych będzie - wg organizatorów - aż 7345 zgodnie brzmiących gitar. Tegorocznej edycji tego wpisanego już na stałe w kalendarz muzyczny wydarzenia bacznie będzie przyglądał się również nasz wysłannik, Wiesław Kaczmarek, którego szczegółową fotorelację (a być może także kilka zarejestrowanych w trakcie imprezy rozmów) opublikujemy niebawem na naszych łamach i na stronie internetowej.

Przypomnijmy, że inicjatorem tego coraz bardziej spektakularnego przedsięwzięcia jest gitarzysta, Leszek Cichoński, któremu co roku towarzyszą gwiazdy muzyki bluesowej i rockowej zasilające Thanks Jimi Festival. Tym razem zagrają m. in. Status Quo, Within Temptation, Guano Apes i Dżem.

Podejście do kolejnego unieśmiertelnienia w Księdze Rekordów Guinnessa nastąpi 01. maja, tradycyjnie na wrocławskim Starym Rynku. Trzymamy kciuki.

TG

 


Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.