Fakty Ostrowskie TV

Reklama

WIECZÓR ŚWIETLIKÓW W BASZCIE

Informacja zaskoczyła i zelektryzowała chyba nawet samych organizatorów, ale nie zmienia to faktu, iż należy do gatunku istotnych i podświadomie wyczekiwanych. Jeden z najważniejszych współczesnych polskich poetów, Marcin Świetlicki i jego rockowo-poetycka formacja Świetliki wystąpią w nadchodzącą sobotę w ostrzeszowskiej Kawiarni Baszta przy ul. Zamkowej.

O bohaterach wieczoru można by napisać niejedno, jako że stanowią w rodzimym show-biznesie  zjawisko tak dalece osobne, że trudno je z czymkolwiek zestawiać, porównywać czy nawet oceniać w ramach określonej konwencji lub gatunku. Poniekąd samo dla siebie stanowi punkt odniesienia i samo określa kryteria według których należy je sądzić.

Teksty Świetlickiego tworzone na potrzeby grupy to również autonomiczna jakość literacka rodząca się w dużej części niezależnie od oficjalnych tomików wierszy. W autorskiej interpretacji znajdują swoje sceniczne dookreślenie i ważny przyczynek do późniejszej interpretacji.

Każdy, kto miał okazję widzieć i słuchać Marcina Świetlickiego podczas któregoś z tradycyjnych wieczorów autorskich, doskonale wie, że na scenie poeta przechodzi autentyczną metamorfozę. Pokazuje dobitnie, że osobowość twórcza nie mieści się w skostniałym stereotypie człowieka pióra i nie pozwala sobie przyprawić "gęby" poety. 

Z całym przekonaniem rekomendujemy ten koncert, który rozpocznie się 23 kwietnia o godzinie 20.00. Bilety w cenie zaledwie 20 złotych nabyć można w Kawiarni Baszta w Ostrzeszowie. W dniu koncertu będą o 10 złotych droższe. Zapraszamy.

TG

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.