Fakty Ostrowskie TV

Reklama

O SZYMBORSKIEJ Z PIERWSZEJ PAMIĘCI

Istnieje chyba tylko jeden człowiek, który może mówić i pisać o Wisławie Szymborskiej oraz jej twórczości przez pryzmat wspólnych doświadczeń i bliskiego kontaktu z poetką również w sytuacja jawnie niepoetyckich (choć to w istocie tylko kwestia postrzegania). Człowiekiem tym jest, rzecz jasna, wieloletni sekretarz poetki, Michał Rusinek, którego książka pt. Nic zwyczajnego jest chyba najbardziej wyczekiwaną biografią noblistki. Autor będzie promował wydawnictwo już 22. kwietnia o godzinie 18.00 w czytelni Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego.

Warto przy okazji podkreślić, że  przypadek Michała Rusinka pokazuje jeszcze jedno istotne kulturowo zjawisko. Udało mu się bowiem po śmierci Szymborskiej zbudować na nowo swój wizerunek, a ściślej uczynić go niezależnym od funkcji, jaką piastował u boku wybitnej poetki. Dziś stanowi już samodzielną markę, stał się łatwo rozpoznawalny jako krytyk i autor m. in. efektownych limeryków oraz nowych jakościowo książek dla dzieci.

O te i inne tematy zapewne bywalcy bibliotecznych spotkań zechcą gościa zapytać, jednak nade wszystko będzie to okazja do ponownego spotkania z jedną z najważniejszych poetek polskich, która na moment ożyje we wspomnieniach Michała Rusinka.

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.