Fakty Ostrowskie TV

Reklama

NOLYA NA POCZĄTEK

Pierwszą koncertową odsłoną tegorocznego Przeglądu Wszyscy Śpiewamy na Rockowo będzie występ niemieckiej formacji Nolya z Nordhausen. Zespół zagra w czwartkowy wieczór w Fanaberia Art Club.

Swoją twórczość muzycy umieszczają pomiędzy indie rockiem i alternatywnym popem.  Wiele jest tutaj elementów charakterystycznych dla popu właśnie -  przede wszystkim chwytliwe melodie i harmonie. Swoje granie określają także jako alternatywne doświadczenie muzyczne i podróż do najdalszych zakątków świata dźwięków.

 Zespół powstał z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Maxa Grätscha i klawiszowca Toniego Drobnera. Wkrótce dołączyli - perskusista Hendrik Fessel i gitarzysta Anthony Nebe.  W 2013 roku wydali swój pierwszy minialbum, który przetarł muzyczne szlaki brzmienia formacji. Pierwotny zamysł, zdominowany przez syntezatory i automaty perkusyjne, stopniowo ustępował cieplejszym i bardziej organicznym dźwiękom.

Strukturę swoich kompozycji wzorują na utworach takich artystów jak Radiohead,  Nirvana czy John Frusciante. Wśród ulubionych zespołów i muzycznych inspiracji wymieniają ponadto: Kraftwerk, Blondie, Depeche Mode i Fleetwood Mac.

 

BM


Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.