Fakty Ostrowskie TV

Reklama

GALERIA 33 ZAPRASZA

Dwie nowe wystawy będzie można oglądać już od przyszłego piątku w Galerii 33. Na dwóch piętrach zaprezentowane zostaną prace trzech artystów. O godzinie 17:00 odbędzie się wernisaż ekspozycji Witolda Adamczyka i Piotra Adamczyka pt. Podobieństwa i różnice. Pół godziny później na sąsiednim piętrze w ramach wystawy Kompozycje haptyczne swoje prace zaprezentuje Jacek Jarczewski.

Witold Adamczyk jest absolwentem Państwowej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi na kierunku wychowania

plastycznego. Dyplom uzyskał w 1992 roku w pracowni malarstwa prof. J. Bigoszewskiego. Doktoryzował się w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej - sztuki piękne na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Piotr Adamczyk ukończył Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Edukacji Wizualnej w Łodzi. Dyplom z malarstwa uzyskał w pracowni prof. Romy Hałat. Uprawia malarstwo abstrakcyjne oraz realizm. Przez wiele lat wykonywał także karykatury dla lokalnej prasy.

 

Jacek Jarczewski jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu oraz Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1988 roku z Malarstwa i Projektowania Malarstwa w Architekturze i Urbanistyce w pracowniach: prof. S. R. Kortyki oraz prof. M. Zdanowicza. Obecnie profesor nadzwyczajny w Katedrze Malarstwa Architektonicznego i Multimediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Prowadzi Pracownię Technik Malarskich i Rysunkowych oraz Działań Innowacyjnych. Uprawia malarstwo sztalugowe, ścienne oraz projektowanie witraży.

 

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.