Fakty Ostrowskie TV

Reklama

LA TRAVIATA

Jedną z najsłynniejszych i najczęściej wystawianych w świecie oper będzie można zobaczyć i usłyszeć w niedzielny wieczór w ostrowskim kinie Komeda. La Traviata Verdiego w znakomitej inscenizacji Willy'ego Deckera  to już trzecia odsłona cyklu retransmisji głośnych przedstawień operowych, teatralnych i baletowych na wielkim ekranie. Wzruszająca historia miłosna i wspaniała muzyka sprawiły, że dzieło włoskiego kompozytora cieszy się uznaniem i niesłabnącym zainteresowaniem już od ponad 150 lat.

Traviata w inscenizacji Willy'ego Deckera to współczesna opowieść o miłości przedstawiona w oszczędnej i minimalistycznej, ale jednocześnie pełnej symboliki scenografii. Opera prezentowana była na najbardziej prestiżowych festiwalach, a także podczas cyklu transmisji Met: Live in HD.

Dzieło Verdiego powstało w 1853 roku na podstawie Damy kameliowej Aleksandra Dumasa. Autorem libretta jest Francesco Maria Piave. Tragiczna historia przedstawia XIX-wieczny świat paryskich domów publicznych. Tytułowa bohaterka - kurtyzana Violetta Valéry wiedzie lekkie, przepełnione luksusem, ale nieszczęśliwe życie, z którego wyrywa ją miłość do młodego poety Alfredo Germonta. Na drodze ich szczęścia staje sprzeciw ojca ukochanego, niechlubna przeszłość bohaterki oraz nękająca ją śmiertelna choroba.

Nagranie zostało zrealizowane podczas przedstawienia w Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Spektakl trwa 148 minut (w tym jedna 10-minutowa przerwa) i zostanie wyemitowany z polskimi napisami. Bilety: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy), 20 zł (grupowy - od 4 osób).

Z kolei w kwietniu kino Komeda zaprasza do obcowania z arcydziełem sztuki tańca i kwintesencją baletu romantycznego. Na wielkim ekranie zagości bowiem Giselle z Teatru Bolszoj.

 

BM

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.