Fakty Ostrowskie TV

Reklama

AZJATYCKIE SIEDMIOTYSIĘCZNIKI

Spotkanie z alpinistą i globtroterem, Rafałem Małeckim, odbędzie się w najbliższy piątek w pubie Mała Scena Ostrowskiego Centrum Kultury. Bohater wieczoru zabierze słuchaczy w góry Azji Środkowej, by opowiedzieć o swoich czterech wyprawach w ramach zdobywania Śnieżnej Pantery. Mocne wrażenia gwarantowane.

Wraz z Rafałem Małeckim udamy się do Kirgistanu, Tadżykistanu i Kazachstanu. To tam, w górskim regionie Pamiru - nazywanego Dachem Świata - rozchodzą się najwyższe na świecie łańcuchy górskie: Karakorum i Himalaje, Tien-Szan i Hindukusz.

Śnieżna Pantera to prestiżowy tytuł nadawany alpinistom, którzy dokonali wejść na pięć najwyższych szczytów byłego ZSRR: Szczyt Lenina - 7134 m n.p.m., Szczyt Korżeniewskiej - 7105 m n.p.m., Chan Tengri - 7010 m n.p.m., Pik Komunizma - 7495 m n.p.m., Pik Pobiedy - 7439 m n.p.m.,  Przed ostrowskim globtroterem jeszcze ostatni ze szczytów, który będzie próbował zdobyć w tym roku.

Cztery ekscytujące wyprawy, chwile mrożące krew w żyłach, zwycięstwa i porażki. Pytania i odpowiedzi - czy warto ryzykować w górach zdrowiem, życiem i gdzie jest granica, której nie powinno się przekraczać. Zapraszam wszystkich bez wyjątku i żeby nikt później nie mówił mi, że nie wiedział - mówi Rafał Małecki.

Podróżniczy wieczór rozpocznie się o godzinie 20:00.Po mocnych, alpinistycznych wrażeniach, organizatorzy zapraszają wszystkich na imprezę integracyjną, podczas której będzie można wymienić się górskimi doświadczeniami oraz ... potańczyć w rytm przebojów starego dobrego rocka.

 

BM

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.