Fakty Ostrowskie TV

Reklama

100% TEATRU W KINIE

Kolejna odsłona cyklu retransmisji operowych i teatralnych w kinie Komeda. Pod koniec stycznia ostrowscy widzowie mogli zobaczyć Wesołą wdówkę Lehára, a już w najbliższą niedzielę na ekranie naszego kina najsłynniejsza rola świata w wykonaniu jednego z najwybitniejszych brytyjskich aktorów - czyli Benedict Cumberbatch jako Hamlet. Prosto z Barbican Theatre w Londynie.

Produkcja została okrzyknięta przez prasę wydarzeniem teatralnym roku jeszcze na długo przed premierą. Przedstawienie wyreżyserowane przez Lyndsey Turner i wyprodukowane przez Sonię Friedman było najszybciej sprzedającym się spektaklem w historii teatru w Londynie. Towarzyszyły mu tłumy niecierpliwych fanów i całonocne kolejki po bilety. A o wielkim zainteresowaniu wydarzeniem najlepiej może świadczyć fakt, iż wszystkie bilety na przewidywane przedstawienia rozeszły się jeszcze zanim rozpoczęto próby czytane w teatrze. Warto dodać, że ich ceny zaczynały się od 30 funtów (160 złotych).

W rolę Hamleta wcielił się nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch - gwiazda londyńskich scen teatralnych, przez fanów uwielbiany zwłaszcza jako serialowy Sherlock. Nominację do Nagrody Akademii Filmowej w kategorii "Najlepszy aktor pierwszoplanowy" przyniosła mu rola niezwykle utalentowanego angielskiego matematyka i logika, Alana Turinga w brytyjsko-amerykańskim dramacie "Gra tajemnic".

Spektakl transmitowany był z londyńskiego  Barbican Theatre do kin w całej Europie i poza nią 15 października 2015 roku. W samej Wielkiej Brytanii transmisję widzowie mogli obejrzeć w aż 550 kinach.

Najgłośniejsze spektakle teatralne, baletowe i operowe oraz najwybitniejsi artyści i najsławniejsze sceny świata -  to wszystko w kinie Komeda będzie można zobaczyć jeszcze do czerwca. A już za miesiąc na wielkim ekranie La Traviata z The Metropolitan Opera. O kolejnych odsłonach programu będziemy informować na bieżąco.

Przedstawienie z polskimi napisami. Czas trwania: 210 minut. Obsada: Benedict Cumberbatch, Anastasia Hille, Sian Brooke.

Bilety: karnet: 120 zł, bilet normalny: 30 zł, bilet ulgowy: 25 zł, grupowy: 20 zł od osoby (grupa - od 4 osób).

 

BM

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.