Fakty Ostrowskie TV

Reklama

BALCAR SOLO I AKUSTYCZNIE

 To będzie bez wątpienia jedno z najciekawszych i najbardziej oczekiwanych muzycznych wydarzeń w niedawno rozpoczętym 2016 roku. Już 13 lutego na scenie OCK wystąpi Maciej Balcar - tym razem solo i w akustycznej odsłonie. Tradycją stało się już, że podczas przerwy koncertowej zespołu Dżem, Maciek rusza w swoją solową trasę. Wokalista będzie promował swoją najnowszą płytę zatytułowaną "Ruletka". Tak jak i w roku ubiegłym, w koncertowym rozkładzie jazdy nie mogło oczywiście zabraknąć rodzinnego Ostrowa, w którym występy artysty mają zawsze szczególny charakter.

Tego muzyka chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Na rodzimej scenie muzycznej Maciej Balcar zasłynął przede wszystkim jako wokalista legendarnej grupy Dżem, z którą gra już od ponad dekady. Kompozytor, autor tekstów, ale także aktor teatralny i filmowy. Duża charyzma w połączeniu z niezwykłą wrażliwością muzyczną, mocny, ekspresyjny wokal i rzadko spotykana umiejętność improwizacji - to główne wyznaczniki stylu tego artysty. W swoim dorobku ma cztery solowe albumy: "Czarno", "Ogień i Woda", "Live Trax 12" oraz najnowszy - "Ruletka", który swoją premierę miał w styczniu 2015 roku. To najlepsza jak dotąd solowa płyta wokalisty. Utwory na tym krążku są bardzo różnorodne, świetnie współgrają tutaj rozmaite inspiracje muzyczne przewijające się już wcześniej w twórczości Balcara. To swoista fuzja bluesa, rocka, poezji i folku.

W planowanej trasie artysta powróci do akustycznego grania. Dzięki ukazaniu swoich utworów w pierwotnych aranżacjach, publiczność będzie miała okazję poznać twórczość Maćka na nowo, w subtelniejszej i bardziej nastrojowej formie. Łagodniejsza odmiana występów spotyka się zawsze z niezwykle emocjonalnym odbiorem słuchaczy, przenosząc ich w przestrzeń wrażeń, malowaną wyrazistymi tekstami oraz mocnym intrygującym wokalem. 

Na scenie wokaliście towarzyszyć będą znakomici muzycy: basista Piotr ''Quentin'' Wojtanowski (na co dzień współpracuje z Renatą Przemyk), Krzysztof "Flipper" Krupa, Maciej Mąka (gra z zespołem Chemia, zespołem Agnieszki Chylińskiej, współpracuje też z Ryszardem Rynkowskim) oraz multiinstrumentalista Jan Gałach, występujący gościnnie z zespołem Dżem, a także we własnej formacji, Jan Gałach Band.

Tegoroczna solowa trasa Macieja Balcara rozpoczyna się 12 lutego i będzie składać się z 17 koncertów w całym kraju.

Bilety w cenie 35 zł można nabyć w kasie Ostrowskiego Centrum Kultury.

  

BM

 

 

 


Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.