Fakty Ostrowskie TV

Reklama

WALENTYNKI KONCERTOWO

Oh, Pretty Woman - to hasło walentynkowego koncertu, jaki odbędzie się w niedzielę 12 lutego na Dużej Scenie OCK. Ostrowskiej Orkiestrze Koncertowej pod dyrekcją Mariana Sikorskiego towarzyszyć będą:

Janusz Szrom - wokal

Monika Walczak - wokal

Małgorzata Urbaniak - saksofon

Karolina Kaczała - maszyna do pisania

Marcin Banaszkiewicz - trąbka

Imprezę poprowadzi Agnieszka Kurzawa. Początek o godz. 17:00. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie wydarzeniem, zaplanowano także drugi koncert - o godzinie 19:30. Bilety w cenie 20 zł można nabyć w kasie OCK oraz na www.kultura.pax.pl). Rezerwacja i sprzedaż od 16 stycznia 2017.

 

Janusz Szrom - kompozytor, aranżer, pedagog, laureat międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali jazzowych, producent muzyczny, obecny na polskiej scenie jazzowej od 1994 roku. Kilkakrotny zdobywca tytułu Wokalisty Jazzowego Roku wg czytelników magazynu "Jazz Forum". Na swoim koncie ma ponad 30 albumów muzycznych, spośród których wiele uzyskało status "Złotej Płyty". Jego najważniejsze autorskie projekty to: Straszni Panowie Trzej, czyli pierwsze jazzowe opracowanie piosenek Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory oraz Pogadaj ze mną, czyli piosenki napisane dla Janusza przez Włodzimierza Nahornego i Wojciecha Młynarskiego. Koncertuje z najlepszymi artystami polskiej sceny muzycznej: Ewą Bem, Ireną Kwiatkowską, Andrzejem Jagodzińskim, Włodzimierzem Nahornym, Bogdanem Hołownią, Jackiem Niedzielą, Henrykiem Miśkiewiczem. Prowadził niedzielną audycję muzyczną w radiowej Trójce. Przez kilka lat był gospodarzem koncertów z udziałem największych gwiazd polskiego jazzu w Ośrodku Kultury Ochoty w Warszawie.

Jest wykładowcą wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, Studium Jazzu przy Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach i Chodzieży, dyrektorem artystycznym Polsko-Ukraińskich Warsztatów Muzycznych we Lwowie oraz nauczycielem śpiewu w popularnych programach telewizyjnych (Jak oni śpiewają, Fabryka gwiazd).

Monika Walczak to utalentowana wokalistka i skrzypaczka, obdarzona charakterystyczną, "czarną" barwą głosu . Wykonuje głównie muzykę jazzową i soulową. Odniosła już wiele sukcesów wokalnych, nie tylko ogólnopolskich, ale również międzynarodowych. Współpracuje z Big Bandem Powiatu Ostrowskiego, z którym również zdobyła liczne nagrody festiwalowe.

 

 

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.