Fakty Ostrowskie TV

Reklama

MACIEK PROMUJE "ZNAKI"

Dwa lata od premiery ostatniego albumu Ruletka, Maciek Balcar powraca z kolejną solową płytą. Premiera krążka Znaki przewidziana jest na 3 lutego. Nowemu wydawnictwu towarzyszy ogólnopolska trasa koncertowa, w którą muzyk wyrusza (tradycyjnie już) podczas ferii zimowych. Zapowiada się intensywnie - w ramach Znaki Tour w ciągu szesnastu dni artysta zagra na szesnastu scenach. Jego koncerty właściwie nie potrzebują rekomendacji, a bilety rozchodzą się w okamgnieniu. Każdy występ Maćka i jego kompanów to  gwarancja prawdziwych emocji i niezapomnianych muzycznych wrażeń. Niespełna dwa miesiące temu zagrał u nas rewelacyjny koncert z Dżemem, a już 24 lutego ponownie zawita do rodzinnego Ostrowa. Wokalistę kultowej kapeli będzie można usłyszeć tym razem w bardziej balladowym i lirycznym repertuarze.

Znaki to piąty solowy album Macieja (czwarty studyjny). W swoim dorobku ma płyty: Czarno, Ogień i Woda, Live Trax 12 oraz wspomnianą Ruletkę, która premierę miała w styczniu 2015 roku.

Krążek zapowiada utwór do wiersza Czesława Miłosza O maku, który ostrowscy fani mieli okazję usłyszeć przedpremierowo już w ubiegłym roku podczas ostatniego koncertu Maćka. Pod koniec października ukazał się również teledysk, który zrealizowany został w nowatorskiej technice 360°. Kolejnym utworami zwiastującymi nowy album są kawałki - Pokochaj i Traf. Teledysk do tego ostatniego trafił do sieci 28 stycznia.

Jak przyznaje wokalista, najnowsza płyta wyrasta wciąż z tych samych inspiracji muzycznych, ale jest dziełem artysty bardziej dojrzałego i świadomego tego, co chce robić. Podobnie jak w przypadkuwcześniejszych wydawnictw, usłyszymy tutaj zarówno utwory w klimacie bluesa, rocka, jak i poezji oraz folku. Więcej jest nostalgicznych i subtelnych kompozycji. Wszystkie łączy to, co u tego muzyka jest tak ważne, czyli  mocna i wyrazista warstwa tekstowa.

Podczas trasy Maćkowi towarzyszyć będzie znakomity skład: basista Piotr "Quentin" Wojtanowski (na co dzień współpracuje z Renatą Przemyk), Krzysztof "Flipper" Krupa, Maciej Mąka (gra z zespołem Chemia, zespołem Agnieszki Chylińskiej, współpracuje też z Ryszardem Rynkowskim) oraz multiinstrumentalista Jan Gałach, występujący gościnnie z zespołem Dżem, a także we własnej formacji, Jan Gałach Band.

 

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.