Fakty Ostrowskie TV

Reklama

BALET Z TEATRU BOLSZOJ

Na tydzień przed Świętami, w ramach cyklu retransmisji słynnych przedstawień operowych, baletowych i teatralnych, na ekranie kina Komeda jedno z największych dzieł Piotra Czajkowskiego - balet Dziadek do orzechów. Spektakl w inscenizacji moskiewskiego teatru Bolszoj będzie można podziwiać w niedzielę o godzinie 17:00.

Dziadek do orzechów to znakomita propozycja zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i  dorosłych. Pełna uroku historia dziewczynki i zaklętego w drewnianą zabawkę księcia z pewnością oczaruje najmłodszych widzów. Spektakl przenosi do magicznego, baśniowego świata i znakomicie wpisuje się w zimowy, przedświąteczny klimat. Balet miał swoją prapremierę 6 grudnia 1892 roku, w dniu Świętego Mikołaja. Towarzysząca mu bożonarodzeniowa tradycja została zapoczątkowana niemal pięćdziesiąt lat później w Stanach Zjednoczonych. Trwa  ona do dziś, a gwiazdkowy pokaz Dziadka do orzechów to w wielu krajach wydarzenie nieodłącznie związane ze świątecznym czasem. Premiera spektaklu w choreografii Yuri Grigorovicha odbyła się w 1966 r w Teatrze Bolszoj i od tamtej pory przedstawienie nie schodzi z moskiewskiej sceny. Doskonała muzyka Piotra Czajkowskiego, urokliwa, baśniowa historia w połączeniu z wielkim kunsztem tancerzy -  to wszystko sprawia, że zyskał on miano arcydzieła klasycznego baletu, wciąż zachwyca i cieszy się niesłabnącą popularnością.

Spektakl zarejestrowano podczas transmisji live HD 21 grudnia 2014 roku.

Libretto: Yuri Grigorovich w oparciu o scenariusz Mariusa Petipy i Iwana Wsiewołożskiego na motywach baśni A. Dumasa ojca Casse-Nosette według powieści Dziadek do orzechów i Król myszy E. T. A. Hoffmanna. Choreografia: Yuri Grigorovich.

Czas trwania: 125 minut

Bilety w cenie: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy) oraz 20 zł (w grupie przynajmniej czteroosobowej) do nabycia w kasie kina. 

 

 

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.