Fakty Ostrowskie TV

Reklama

KONKURS PLASTYCZNY DLA NAJMŁODSZYCH

Ostrowska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci do wzięcia udziału w konkursie pod hasłem "Bohaterowie bajek Vaclava  Čtvrtek'a" organizowanym z okazji 40. rocznicy śmierci czeskiego pisarza, autora licznych książek dla najmłodszych. Wydarzenie adresowane jest do przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Zadaniem uczestników jest samodzielne wykonanie ilustracji (w dowolnej technice, w formacie A4) przedstawiającej jednego z bohaterów bajek V.  Čtvrtek'a  (Makowa Panienka, O Rumcajsie i rozbójnickim synku Cypisku, Opowieści z mchu   i paproci: O  Żwirku i Muchomorku, Waligóra i Tańczyborek).

Główne cele konkursu to rozwijanie zainteresowań czytelniczych i plastycznych, kształtowanie wrażliwości estetycznej i kreatywności oraz promowanie czeskiej literatury dziecięcej.

Praca powinna być wykonana własnoręcznie. Uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną ilustrację. Podpisaną pracę (imię i nazwisko, klasa, nazwa przedszkola lub szkoły, imię i nazwisko opiekuna konkursu, telefon kontaktowy i adres e-mail) należy dostarczyć  do Filii nr 7 Dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Królowej Jadwigi 3 do 25 października 2016 r. Uczestnik powinien dołączyć także zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na przetwarzanie danych osobowych. Prace konkursowe przechodzą na własność organizatora. Powołane przez niego jury oceni ilustracje pod względem: zgodności z tematem, samodzielności, staranności, pomysłowości i oryginalności.

Nagrodzone i wyróżnione osoby zostaną powiadomione o rozwiązaniu konkursu telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród, wyróżnień i dyplomów odbędzie się 8 listopada 2016 r. o godz. 15:00 w Bibliotece.

 

BM

  

 

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.