Fakty Ostrowskie TV

Reklama

PREMIEROWY KONCERT

W nastrojowy klimat dwudziestolecia międzywojennego przeniosą nas w najbliższy piątek  młodzi ostrowscy artyści. W ramach festiwalu Wszystko jest poezją zaprezentują oni swój premierowy projekt zatytułowany "Liryka z imbryka". W programie m. in. spotkanie z utworami Juliana Tuwima, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jarosława Iwaszkiewicza, Józefa Czechowicza. Muzyczny wieczór z poezją rozpocznie się o godzinie 20:00 (Forum Synagoga).

"Liryka z imbryka" to wyjątkowy projekt łączący klimatyczną muzykę z poetyckimi impresjami dwudziestolecia międzywojennego i teatralną metafizyką w myśl zasady, że różne formy sztuki mogą się dopełniać, wzmacniając wzajemnie swój przekaz -  zapowiadają pomysłodawcy koncertu.

Autorką scenariusza i scenografii jest Katarzyna Rynkowska -  studentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, wokalistka, poetka, animatorka kultury, szukająca wciąż nowych inspiracji oraz środków wyrazu, słuchaczka Studia Wokalnego Ostrowskiego Centrum Kultury. Utwory usłyszymy w opracowaniu Macieja Bąka - utalentowanego ostrowskiego pianisty, kompozytora i aranżera, ucznia IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim o profilu artystycznym, ucznia Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Na scenie wystąpią:

Katarzyna Rynkowska - wokal

Justyna Wojtkowiak, Natalia Iwanek, Antonina Baraniak - chórki

Maciej Bąk - fortepian

Aniela Pawłowska - kontrabas

Julia Wujczyk - wiolonczela

Krzysztof Zieliński - skrzypce

Agata Wysocka - saksofon

Norbert Stolarski - gitara akustyczna.

Bilety w cenie 10 zł  można nabyć w kasie Forum Synagoga i na www.kultura.pax.pl).

 

 

BM

 

 

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.