Fakty Ostrowskie TV

Reklama

KINO Z DRESZCZYKIEM

Już po raz ósmy Kino Komeda zaprasza wszystkich fanów filmów grozy i widzów o mocnych nerwach na Noc Horrorów. Seanse w ramach cyklu odbędą się w niedzielę, 31 lipca. Start o godzinie 20:30. W programie dwa mrożące krew w żyłach filmy, które w ostatnich kilku miesiącach weszły na ekrany - Zanim się obudzę oraz Summer Camp. Spora dawka adrenaliny gwarantowana. Poniżej krótkie opisy propozycji ostrowskiego kina dla widzów, którzy po prostu uwielbiają się bać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zanim się obudzę

Nowy film twórcy takich hitów jak Oculus i Absentia. Mike Flanagan tym razem intryguje miłośników kina grozy wychodzącym poza ramy gatunku psychologiczno-spirytystycznym horrorem. Na ekranie w głównych rolach zobaczymy dziecięcą gwiazdę Jacoba Tremblaya  (znanego z oscarowego Pokoju) oraz Kate Bosworth i Thomasa Jane'a. Jessie i Mark to młode małżeństwo, które po stracie ukochanego syna postanawia adoptować ośmioletniego chłopca. Przybrani rodzice bardzo starają się stworzyć Cody'emu prawdziwą i kochającą rodzinę.  Nie potrafią zrozumieć, dlaczego wszyscy kolejni opiekunowie opuszczali go bez słowa. Wkrótce okazuje się, że bardzo spokojny i mądry chłopiec skrywa pewną tajemnicę. Za każdym razem, gdy Cody zamyka oczy i zasypia, jego sny i koszmary materializują się. Zarówno dziecko, jak i jego nową rodzinę dręczą przerażające demony. Para postanawia zrobić wszystko, by poznać podłoże lęków i niepokoju syna.

 

 

Godz. 20:30

Reżyseria: Mike Flanagan. Scenariusz: Mike Flanagan, Jeff  Howard. Obsada:  Kate Bosworth, Thomas Jane, Jacob Tremblay, Annabeth Gish,  Dash Mihok, od 16 lat, 96 minut, USA, 2016.

 

 

 

Summer Camp

Kolejna odsłona hiszpańskiego kina grozy w wykonaniu autorów takich ekranowych przebojów jak Obecność, Annabelle i cykl Rec. Paczka znajomych przybywa do Hiszpanii na obóz językowy. Młodzi liczą na szybki zarobek i niczym niezakłócony wypoczynek. W najgorszych snach nie przypuszczają nawet, że zamiast relaksu i spokoju czeka ich dramatyczna walka o przetrwanie. Za sprawą szalejącego wirusa letni obóz zamienia się w koszmar. Choroba, która zmienia ludzi w żądne krwi monstra zbiera coraz większe żniwo. W obliczu zagrożenia przyjaciele stają się śmiertelnymi wrogami. Walka o przeżycie popycha ich do niezwykłej przebiegłości i wielkiego okrucieństwa. W rolach głównych zobaczymy m.in. gwiazdy obrazów Naznaczony i Project Lazarus oraz telewizyjnej wersji przeboju Zombieland. Film wpisuje się w popularny nurt  horrorów wykorzystujących jako główny temat motyw apokalipsy zombie. Stosując klasyczne obrazki kina grozy, reżyser Alberto Marini gra z utrwalonymi w świadomości odbiorców konwencjami.

 

Godz. 22:30

Reżyseria: Alberto Marini. Scenariusz: Alberto Marini, Danielle Schleif. Obsada: Diego Boneta, Jocelin Donahue, Maiara Walsh, Andres Velencoso, od 16 lat, 84 minut, Hiszpania, USA, 2015.

 

 

BM

 

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.