Fakty Ostrowskie TV

Reklama

"CYGANERIA" Z METROPOLITAN OPERA

Jedno z najsłynniejszych dzieł Giacomo Pucciniego będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę w kinie Komeda w kolejnej odsłonie cyklu retransmisji głośnych spektakli teatralnych, baletowych i operowych. Przedstawienie z Metropolitan Opera w Nowym Jorku to klasyczna inscenizacja Cyganerii w reżyserii Franco Zeffirelliego, ciesząca się wielkim zainteresowaniem publiczności już od ponad 30 lat. Pokaz rozpocznie się o godzinie 17:00.

Akcja opery rozgrywa się w Paryżu ok. 1830 roku i obrazuje życie  francuskiej bohemy w epoce balzakowskiej. Opowiada historię tragicznej miłości poety Rudolfa i hafciarki Mimi na tle barwnego życia paryskiej ulicy. Libretto napisane zostało na podstawie La vie la boheme Henriego Murgera.

W ciągu kilku lat od premiery, która miała miejsce w 1896 roku w Turynie, opera była wystawiana prawie we wszystkich najbardziej liczących się teatrach Europy oraz obu Amerykach. Składa się z czterech części, które bardzo różnią się od siebie. Wszystkie łączy poruszająca muzyka, która doskonale oddaje różnorodne nastroje każdej z nich. Każda postać oraz ważne momenty akcji i emocje mają w niej swój odpowiednik. Uwagę zwraca również bogata instrumentacja i zróżnicowana rytmika.

The Metropolitan Opera: Live in HD to nagradzana seria transmisji z najsłynniejszego operowego teatru na świecie. Nowojorskie spektakle to za każdym razem wielkie artystyczne wydarzenia, zarówno pod względem wokalnym, jak i aktorskim. Trzeba wspomnieć, że w obsadzie Cyganerii w Metropolitan Opera w ostatnich sezonach zaśpiewał (partię malarza  Marcella) polski baryton Mariusz Kwiecień, uznawany za jednego z  najwybitniejszych barytonów ostatnich lat.

Bilety w cenie: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy) oraz 20 zł (w grupie przynajmniej czteroosobowej) do nabycia w kasie kina. 

 

BM

 

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.