Fakty Ostrowskie TV

Reklama

LITERATURA DLA DZIECI RÓWNIEŻ NA MIEJSCU

Tzw. literatura dla dzieci to dziś nie tylko poważny segment rynku wydawniczego, ale przede wszystkim ogromny poligon doświadczalny, na którym testuje się najnowsze teorie psychologiczne i pedagogiczne. Bezpowrotnie, jak się zdaje, minęły czasy siermiężnego dydaktyzmu, a w ich miejscu pojawiły się setki pomysłów, jak wprowadzić młodego czytelnika we współczesne mu realia

Multifunkcyjność dziecięcej literatury oznacza także jej interdyscyplinarne zaplecze naukowe. Za popularnymi książkami stoją dziś przecież nie tylko ich bezpośredni autorzy, ale również uznane autorytety świata nauki od psychologów i socjologów poprzez filozofów i historyków sztuki aż po reprezentantów nauk ścisłych. Wszystko po to, by kontakt z dzieckiem poprzez medium literatury był możliwie najbardziej efektywny.

O tym, jak wygląda współczesna literatura dziecięca, jakie są jej cele, ambicje i artystyczna wartość będzie okazja zastanowić się i porozmawiać dziś w Forum Synagoga o godz. 19.00. Gościem wakacyjnego cyklu Literatura jest zawsze na miejscu będzie jedna z najpopularniejszych i najwyżej cenionych autorek tzw. literatury dziecięcej, Joanna Maria Chmielewska.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

 TG

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.