Fakty Ostrowskie TV

Reklama

KRZYSZTOF RYFA POD "ŁAGODNYM OKIEM BŁĘKITU"

(prestiżowa wystawa ostrowskiego artysty)

Jeśli ktoś w Ostrowie Wielkopolskim nie zna jeszcze Krzysztofa Ryfy, to prawdopodobnie sprowadził się do naszego miasta niedawno i jeszcze nie zdążył rozpakować. Dynamika artystycznych i organizacyjnych poczynań szefa Galerii 33 czyni go powszechnie rozpoznawalnym i na dodatek od lat nie słabnie. Co jakiś czas dowiadujemy się o zdobyciu kolejnego przyczółka na mapie przybytków sztuki, a obszar to coraz bardziej rozległy.

W ostatnich miesiącach aktywność ostrowskiego malarza ponownie wzrosła, a jego prace można było oglądać na wystawach w Łodzi, Bydgoszczy czy Kaliszu. Indywidualnym ukoronowaniem sezonu jest jednak ekspozycja w malowniczo położonej nad kanałem galerii Dogana Veneta w Weronie - jednym z międzynarodowych centrów sztuki współczesnej.  Jak przyznawał sam twórca, zaprezentowanie własnych prac we Włoszech, a szczególnie w tak fantastycznym i prestiżowym miejscu, to rodzaj artystycznej podróży do kolebki malarstwa. Jednocześnie oznacza bardzo potrzebne każdemu malarzowi potwierdzenie, że jego propozycja estetyczna rezonuje znacznie szerzej niż tylko na lokalnym gruncie lub w hermetycznym gronie wyrafinowanych odbiorców sztuki.

Wernisaż miał miejsce 04 lipca, a Krzysztof Ryfa zaprezentował w Italii ok. 25 prac (choć symbolika nakazywałaby 33) powstałych w minionych trzech latach; ufamy, że bajecznie piękne wnętrze galerii będzie stanowiło dla nich doskonałe tło, a samo zdarzenie da początek kolejnym sukcesom na bardzo wymagającym włoskim rynku sztuki.

Szczegółowa relacja z wystawy oraz rozmowa z artystą w kolejnym numerze "Faktów Ostrowskich"

TG

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.