Fakty Ostrowskie TV

Reklama

KAPELA POLONICA ZAGRA TELEMANNA

Utwory jednego z najsłynniejszych barokowych mistrzów - Georga Philippa Telemanna zabrzmią w niedzielę 31 lipca w Forum Synagoga. Przed publicznością wystąpi Kapela Polonica, pochodzący z Łodzi zespół instrumentalno-wokalny, grający muzykę dawną. Koncert zatytułowany Kapela Polonica plays Telemann rozpocznie się o godzinie 18.00. Występ w Ostrowie jest jednym z punktów wakacyjnej trasy koncertowej grupy, promującej ich pierwszą płytę.

Kapela Polonica to formacja składająca się z absolwentów Akademii Muzycznej w Łodzi. Muzycy, którzy współpracowali razem przy uczelnianych projektach, postanowili razem kontynuować rozpoczętą drogę także poza uczelnią. Każda z osób tworzących ten zespół ma za sobą długoletnią edukację muzyczną, posiada wieloletnie, własne doświadczenia z różnych stron kraju i ze świata oraz indywidualną osobowość artystyczną. To, co je łączy to pasja do muzyki dawnej, energia i wiele pomysłów. Sami tak mówią o swojej muzycznej działalności: Wciąż czerpiemy z różnych gatunków muzycznych, co pozwala nam nieustannie na nowo realizować się w wykonywaniu muzyki dawnej. Poszukiwania inspiracji muzycznych wciąż trwają, bierzemy udział w kursach czy konsultacjach z wybitnymi artystami. Chcąc jak najwierniej przekazać oryginalne brzmienie, gramy na kopiach instrumentów historycznych. Skarbnicą wiedzy są także koncerty, nawiązywanie relacji z publicznością, a wszystko to przynosi nam wiele radości!

Skład zespołu: Barbara Rogala - sopran, Emilia Kinecka - flety podłużne, Maciej Milczarek - klawesyn, Piotr Młynarczyk - viola da gamba.

 Bilety w cenie 15 zł można nabyć w Forum Synagoga oraz na stronie bilet.pax.pl.

 

BM

 

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.