Fakty Ostrowskie TV

Reklama

OSTROWSKI DRAMATURG NA DESKACH STOŁECZNEGO TEATRU

Nazwisko Górecki nieodmiennie od wielu już lat kojarzy się w Ostrowie z teatrem, a w szczególności z Ogólnopolskim Festiwalem Teatrów Niezależnych. O ile więc nikomu nie trzeba przedstawiać Janusza Góreckiego, jednego z twórców i organizatorów tego przedsięwzięcia (a wcześniej także reżysera i pedagoga), o tyle warto nadmienić, że do naszego pola skojarzeń dodać trzeba również (i to jako postać znaczącą) Jacka Góreckiego (zbieżność nazwisk zupełnie nieprzypadkowa), młodego dramaturga (rocznik 1990), którego sztukę pt. Coming Out wystawi 08 lipca Teatr Dramatyczny w Warszawie. O randze zdarzenia świadczy dodatkowo fakt, że w obsadzie zobaczymy fenomenalną Krystynę Tkacz, znaną ostatnio z produkcji o Eugeniuszu Bodo Agnieszkę Wosińską oraz niezwykle wszechstronną aktorkę młodego pokolenia, Annę Gorajską. To pierwszy w tym stuleciu tak spektakularny sukces młodej dramaturgii rodem z naszego miasta.

Wszyscy, którzy kiedykolwiek mieli okazję zetknąć się z tekstami Jacka, żywili nadzieję, że jego talent nie tylko eksploduje, ale zostanie też w końcu dostrzeżony i doceniony. Tym bardziej cieszy, że dzieje się to z takim impetem i na tak profesjonalnym poziomie realizacji.

Spektakl w reżyserii Anny Popławskiej będzie można obejrzeć także w dwa kolejne wieczory (zawsze o godz. 19.00), a bilety (z wyjątkiem premierowego przedstawienia) dostępne są na stronie internetowej teatru, gdzie również znajdziemy szczegółowe informacje na temat samej sztuki.

REDAKCJA "FAKTÓW OSTROWSKICH" ENTUZJASTYCZNIE DOŁĄCZA SIĘ DO GRATULACJI!!!

TG

http://teatrdramatyczny.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2512&Itemid=808

 

 

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.